آموزش بورس

آموزش بورس

موضوعی که الان قصد پرداختن به آن را داریم آموزش بورس می باشد. پیش از اینکه به این موضوع بپردازیم به مسائل اولیه آن نظیر اهمیت سرمایه گذاری و امنیت حاکم بر بورس و لزوم فعالیت در این بازار سرمایه می پردازیم.

اهمیت سرمایه گذاری

همه ما انسان ها در هر سنی که باشیم به سرمایه گذاری نیاز داریم و باید برای سرمایه گذاری که می خواهیم انجام دهیم آموزش های کافی را طی کرده و علم آن را به دست آوریم.

در گذشته بیشتر افراد ترجیح می دادند کاملا بدون ریسک زندگی کنند و با وجود بهره بسیار کم، تنها به بانک ها مراجعه می کردند ولی امروزه این نگرش کاملا تغییر کرده و مردم با لزوم سرمایه گذاری پر سود و نقش آن بر کیفیت زندگی خود پی برده اند.

مردم آگاه هستند که ارزش پول با نوسانات زیادی مواجه شده و با گذشت زمان، ارزش آن کمتر می شود به همین دلیل به انجام سرمایه گذاری روی آورده اند و سعی بر کسب آموزش شیوه های مختلف سرمایه گذاری را دارند.

همانطور که اشاره شد در گذشته بیشتر افراد سرمایه های خود را تنها در بانک ها قرار می دادند ولی عده ای نیز بودند که به بازارهای سرمایه گذاری اعتماد کرده و در بهترین مکان ها یعنی بورس، طلا و … سرمایه گذاری کردند. با گذشت زمان، ارزش سرمایه های افرادی که تنها به بانک مراجعه کرده بودند به پایین ترین حد خود رسید و در مقابل افراد آینده نگری که در بهترین بازارها سرمایه خود را به کار بسته بودند به منفعت بسیاری دست یافتند.

در مطلب فوق، اهمیت سرمایه گذاری و انتخاب بهترین مکان برای آن روشن شد. در ادامه به بررسی و آموزش بورس که از بهترین بازارهای سرمایه گذاری است می پردازیم.

توصیه می کنیم مطلب اصطلاحات بورس به زبان ساده را نیز مطالعه کنید.

اهمیت سرمایه گذاری در بورس

اشاره شد که مردم به اهمیت سرمایه گذاری پی برده اند و به دنبال روش عالی برای این کار هستند. توصیه ما شرکت در بازارهای بورس و طلا می باشد و از آنجایی که بازار بورس اوراق بهادار مزایا بیشتری نسبت به طلا دارد انتخاب این بازار عاقلانه تر می باشد.

با سرمایه گذاری در بازار بورس، در سهام شرکت ها شریک شده و در سود و زیان آن شریک می شوید. همانطور که می دانید معمولا روند شرکت ها صعودی بوده و شما شاهد رشد سرمایه خود بدون کوچکترین تلاشی خواهید بود. در واقع شرکت ها با سرمایه های سهام داران خود فعالیت می کنند و در آخر سود حاصله از فعالیت شرکت را بین سهام داران تقسیم می کنند.

ضمن اینکه این شرکت ها از سخت ترین فیلترها عبور کرده و کاملا فعالیت مالی شفافی دارند چرا که سازمان بورس اجازه حضور هر شرکتی را نمی دهد و تنها شرکت های مورد اعتماد در این بازار سرمایه گذاری حضور می یابند.

در آخر این مبحث و در یک یادآوری کلی این نکته را تاکید می کنم که کیفیت زندگی ما تا حد زیادی به میزان سرمایه ما بستگی دارد به همین دلیل برای سرمایه ای که به دست می آورید باید ارزش قائل شده و بعد از تحقیقات، بهترین سرمایه گذاری را برای آن انتخاب کنید و قطعا بعد از انجام تحقیق متوجه اهمیت سرمایه گذاری در بورس خواهید شد.

محاسن سرمایه گذاری در بورس

  • سرمایه گذاری در بورس مانند دیگر بازار ها مانند طلا به سرمایه زیادی نیاز ندارد. شما با کمترین سرمایه می توانید در این بازار سرمایه گذاری شرکت نمایید.
  • مزیت دیگر این روش پر سود بودن آن است و اینکه هر لحظه ممکن است سرمایه شما چندین برابر شود و به طور کلی در زمان کمی به سود زیادی دست می یابید. در بورس از دو سمت به شما سود می رسد یکی اینکه بیشتر شدن قیمت هر سهم موجب کسب سود شده و اینکه اگر سهام خود را حفظ نمایید شاهد افزایش ارزش و قیمت آن خواهید بود و بیشتر از قیمتی خواهد شد که آن را خریداری کرده اید.
  • ریسک سرمایه گذاری در بورس در مقایسه با طلا و ساختمان کمتر است و راحت تر می توان آن را خرید و فروش کرد.
  • وجود مسائلی نظیر تورم و کم شدن ارزش پول کشور باعث بی ارزش شدن سرمایه گذاری شما در بورس نمی شود و سهام شما روند عادی خود را حفظ کرده و به تدریج بر ارزش آن نیز افزوده می شود.
  • امنیت بیشتری در بورس حکمفرما است و سازمان بورس، شرکت ها را تحت نظر داشته و اجازه کوچکترین تخلف را به هیچکس نمی دهد.

اهمیت آموزش بورس

پیش از وارد شدن به هر حوزه ای باید آموزش های آن را فرا بگیرید و طبق قوانین آن عمل نمایید. برای افرادی که می خواهند به بورس وارد شوند اهمیت زیادی دارد که دوره های آن را بگذرانند. دوره های بورس کوتاه بوده و شما بعد از گذراندن آن ها می توانید به عنوان یک سهام دار در بورس حضور داشته باشید.

اگر بدون آموزش وارد این بازار شوید مدام ضرر می کنید و در مقابل افرادی که آموزش دیده اند به سودهای کلان می رسند بنابراین باید به آموزش بورس اهمیت دهید.

برای مثال بسیار اتفاق افتاده است که یک سهام افت زیادی پیدا می کند در چنین موقعی فردی که آموزش ندیده و تحلیل خوبی ندارد ممکن است انتخاب اشتباهی انجام دهد و برعکس فرد دوره دیده این تحلیل را به بهترین حالت انجام داده و بعد متوجه می شود در آینده شاهده رشد بسیار آن خواهد بود و در یک فرصت مناسب سهم خود را می فروشد. البته برعکس این مثال نیز صدق می کند مثلا احتمال دارد یک سهم بسیار ارزش پیدا کند و اگر در زمان درست به فروش نرود شاهد افت شدید آن خواهید بود.

بنابراین بدون آموزش بورس هرگز در بازار آن شرکت نکنید چرا که به جای کسب سود متحمل ضرر خواهید شد.

پیشنهاد می کنیم مطلب آموزش تحلیل تکنیکال بورس ایران به زبان ساده را مطالعه بفرمایید.

بسترهای ایجاد شده برای آموزش بورس

برای بورس، خود کارگزاری دوره هایی را برگزار می کند که بسیار مفید است. ضمن اینکه آموزشگاه های مختلف، حضوری و غیر حضوری تدریس بورس را انجام می دهند و در سطح های مختلف این کلاس ها را دایر می کنند.

برای مثال از سطح مقدماتی تا پیشرفته کلاس ها در نظر گرفته می شوند و شما بعد از گذراندن این کلاس ها هر چه بهتر با بورس آشنا می شوید.

اینکه کلاس حضوری یا غیر حضوری را انتخاب نمایید به شرایط شما بستگی دارد و اگر مشغله کاری دارید یا وقت شرکت در کلاس را ندارید می توانید تنها در دوره کارگزاری شرکت نمایید و برای تسلط بیشتر پکیج های آموزش بورس را خریداری کنید.

پیشنهاد می کنیم مطلب آموزش 0 تا 100 بورس نیز مطالعه نمایید.

میزان هزینه بابت آموزش بورس

هزینه شرکت در کلاس های بورس به عوامل زیادی بستگی دارد. برای مثال سطح کلاس که مقدماتی یا پیشرفته است و همینطور مدرس نیز بر قیمت این دوره ها تاثیر می گذارد. به طور کلی هزینه شرکت در کلاس های بورس بسیار مناسب و قابل قبول می باشد.

باتشکر از اینکه در مقاله آموزش بورس همراه ما بودید. همه مطالب فوق در جهت آگاه سازی شما مطرح شده است و امیدوارم برای شما عزیزان کارآیی لازم را داشته باشد. با وب سایت رسمی حمید حسین زاده همراه باشید.

پیشنهاد می کنیم مطلب آموزش بورس به زبان ساده را هم مطالعه بفرمایید.

جهت مشاوره تلفنی وام های بانکی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

مشاوره بانکی

دیدگاهتان را بنویسید