آموزش 0 تا 100 بورس

آموزش 0 تا 100 بورس

با آموزش 0 تا 100 بورس همراه شما سهامداران آینده خواهیم بود. برای اینکه سرمایه گذاری ایمنی داشته باشید باید با بازارهای موجود اعم از بازار بورس، طلا و … آشنا شوید. در وب سایت رسمی حمید حسین زاده هدف ما افزایش آگاهی و دانش شما در رابطه با مباحث بورس می باشد.

بورس در اقتصاد هر کشوری تاثیرگذار است و با پویایی آن می توان کشور را از نظر اقتصادی در جایگاه خوبی قرار داد. از طریق بورس می توان درآمد زایی عالی داشت و در کنار شغل اصلی و با صرف زمان اندک به درآمد بی نظیری دست یافت. برای رسیدن به این درآمد عالی باید سرمایه ای را برای فعالیت در بورس صرف نمایید و در نهایت با خرید سهام سود فراوانی به دست آورید.

در بخش زیر مراحل آموزش 0 تا 100 بورس را بررسی نموده ایم

مرحله اول) شناخت اولیه بورس و اصطلاحات آن

در مرحله نخست باید به صورت کامل با مفهوم بورس و برخی از اصطلاحات آن آشنا شوید. در رابطه با بورس باید بدانید که یک بستر مطمئن در هر کشوری محسوب می شود که در آن شروع به خرید و فروش سهام کرده و شرکت های گوناگون در این بازار حضور می یابند و سهام های خود را به متقاضیان واگذار می کنند.

اگر سهام یک شرکتی را خریداری نمایید در سود و ضرر آن سهیم بوده و در بیشتر اوقات به نفع شما می باشد. از نظر مقدار سرمایه گذاری نیز حتما نیازی به صرف هزینه بالا نیست و با صرف کمترین هزینه می توانید فعالیت خود در بورس را آغاز کنید.

در بورس اصطلاحاتی وجود دارد که بهتر است آنها را یاد بگیرید. اصطلاحاتی از قبیل شاخص، سهام دار و … که زیاد به گوش ما می رسند و در اخبار بورس بارها با آن ها مواجه شده ایم. مفهوم این اصطلاحات بورسی برای متقاضیان ناآشنا است و از آنجایی که هدف ما آموزش 0 تا 100 بورس می باشد در ادامه همه این کلمات را به طور کامل توضیح می دهیم.

ابتدا به تعریف شاخص می پردازیم. شاخص مقادیر سود و زیان و همینطور برآورد قیمت هر سهام و … را در بورس بازگو می کند و در اقسام مختلفی این کار را انجام می دهد.

برای مثال ما یک شاخص کل داریم که میزان روند صعودی و نزولی سهام را مشخص می کند و کارکرد آن بدین صورت است که اولویت را شرکت های بزرگ قرار می دهد و اگر شرکت های بزرگ روند سود دهی را در پیش بگیرند اخبار بورس اعلام می کند که شاخص کل بورس مثبت بوده است و برعکس ضرر در شرکت های بزرگ به معنی افت بورس می باشد.

احتمال دارد تمام شرکت های کوچک به سود دست یابند ولی چون چند شرکت بزرگ سودی کسب نکرده اند شاخص کل منفی اعلام می گردد. ضمن اینکه شاخص های دیگری نیز وجود دارند که در بخش آموزش بورس به زبان ساده به بررسی آن ها پرداخته ایم.

پیشنهاد می کنیم مطلب آموزش بورس به زبان ساده نیز مطالعه نمایید.

مرحله دوم) در سامانه سجام ثبت نام نمایید.

برای آغاز فعالیت در بورس باید به کارگزاری رجوع نمایید. کارگزاری یک واسط مطمئن میان دو طرف فروشنده و خریدار سهام می باشد و در واقع بدون رجوع به کارگزاری، سهامی به شما فروخته نمی شود. بنابراین تنها راه سرمایه گذاری در بورس رفتن به یکی از مراکز کارگزاری و ثبت نام می باشد.

برای اینکه بتوانید در کارگزاری ها ثبت نام نمایید باید اطلاعات شما مورد تایید قرار بگیرد. برای این کار سامانه ای به نام سجام دایر گردیده که برای ثبت نام در آن و تایید اطلاعات دو راه وجود دارد. یکی اینکه به دفتر پیشخوان دولت رجوع فرمایید یا اینکه خود شما مراحل ثبت نام در سایت رسمی سجام را طی نمایید. توجه فرمایید برای هر فرد تنها یک کد صادر می گردد به همین دلیل باید در حفظ کد خود کوشا باشید.

پیشنهاد می کنیم مطلب اصطلاحات بورس به زبان ساده را بخوانید.

مرحله سوم) مراجعه به کارگزاری ها و شرکت در کلاس آموزشی این مراکز

بعد از اینکه کد شما ارسال شد به کارگزاری که انتخاب کرده اید مراجعه فرمایید. در کارگزاری از شما سه مدرک اعم از کارت ملی و شناسنامه و همینطور آخرین مدرک تحصیلی خواسته می شود. توجه کنید که علاوه بر مدارک اصلی باید از دو طرف کارت ملی و همچنین صفحه اول و توضیحات شناسنامه کپی تهیه نمایید و به کارگزار تحویل دهید.

پس از طی کردن مراحل اداری که زمان کمی نیاز دارد باید در کلاس های آموزشی شرکت نمایید. شرکت در این کلاس ها موجب آشنایی شما با بورس و جزئیات آن شده و در روند آماده سازی شما بسیار موثر می باشد.

به شما عزیزان توصیه می کنیم علاوه بر شرکت در کلاس های یادگیری بورس، سی دی های آموزشی آن را نیز مشاهده فرمایید و از تجارب دوستانی که قبل از شما وارد بورس شده اند استفاده نمایید تا اشتباهات آن ها را مرتکب نشوید. ضمن اینکه در بخش های مختلف وب سایت رسمی حمید حسین زاده به آموزش بورس پرداخته ایم که بهتر است آن ها را نیز مورد مطالعه قرار دهید.

امیدواریم از خواندن این مطلب با عنوان “آموزش 0 تا 100 بورس” لذت برده باشید.

پیشنهاد می کنیم مطلب تالار بورس ایران  و آموزش تحلیل تکنیکال بورس ایران به زبان ساده نیز مطالعه بفرمایید.

جهت مشاوره تلفنی وام های بانکی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

مشاوره بانکی

دیدگاهتان را بنویسید