بانک کارگشایی

بانک کارگشایی

بانک کارگشایی از زیرمجموعه های بانکی ملی ایران است، قبل از ادغام در بانک ملی، به عنوان موسسه رهنی دولتی شناخته شده بود که پس از تاسیس بانک ملی درسال 1307 موسسه رهنی دولتی به یکی از واحدهای بانک ملی ایران درآمد و از نام موسسه به بانک کارگشایی تغیر نام یافت. هدف تاسیس این بانک رفع فوری نیازهای مردم ازطریق گرو قراردادن اموال منقول (طلا وفرش و…)  واخذ وام که کماکان ادامه دارد.

در بانک کارگشایی چون وثائق وام ها، طلا و جواهر است لذا ریسک برای بانک ندارد و بدین منوال ریسک عملیاتی خود را بشدت پایین آورده است.

دراین بانک خدمات متمایزی نسبت به سایر بانکهای موجود انجام می پذیرد که در بخش های بعدی به آن اشاره گردیده است.

بانک کارگشایی وام طلا

بانک کارگشایی در اندیشه خدمت رسانی به مردم عملکرد مطلوبی داشته و در سنوات اخیر با اتخاذ مسئولیت اجتماعی موفق به کسب اعتماد عمومی گردیده و تاکنون خدمات مالی این بانک همواره مساعدت به اشخاصی بوده که نیاز به وام فوری و سهل آسان و بدون مقررات پیچیده بانکی داشته اند.

بانک کارگشایی درمقابل 43 گرم طلای 18 عیار و 17 عیار و جواهرات وام قرض الحسنه حداکثر به مبلغ 2 میلیون تومان پرداخت می کند مدت بازپرداخت حداکثر یکساله در یک قسط میباشد.

وام جعاله ضروری در قبل ترهین طلا تقریبی 143 گرم و جواهرات تا سقف 10 میلیون تومان پرداخت می نماید، مدت وام حداکثر یکساله در یک قسط یکجا است.

صندوق امانات بانک کارگشایی

مردم می توانند از صندوق اجاره ای آن استفاده کنند، دراین صندوق اجاره کننده گان می توانند طلا وجواهرات ،اشیاء قیمتی وگرانبهای خودرا به ازا پرداخت کارمزد سالانه به امانت بگذارند.

به ازای هر 14گرم کارمزد محاسبه و دریافت می گردد.

صندوق امانات بانک کارگشایی در سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ میباشد، به تناسب سایز کارمزد و ودیعه سالانه آن متفاوت است، جهت استفاده از صندوق امانات به همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی و دو قطعه عکس الزامیست.

صندوق اجاره ای فقط شخص اجاره کننده می تواند از آن استفاده نماید لیکن مشتری می تواند برای باز کردن صندوق یا گذاشتن اشیاء قیمتی وسایر امور صندوق به فرد دیگری وکالت دهد ضمن اینکه انتقال صندوق اجاره ای به دیگری امکان پذیر نیست.

این صندوق ها دارای دو کلید وقفل ایمنی بوده و اجاره کننده نبایستی مواد فاسد شدنی در صندوق بگذارد ،در صورت خسارت به صندوق اجاره کننده بایستی خسارت وارد شده را به بانک پرداخت نماید.

اجاره به ازاء هر سانت 100ریال است وحداقل اجاره 50هزار تومان ، ودیعه اجاره بها 8 برابر میزان اجاره است، هر چند بار استفاده از صندوق فاقد کارمزد بوده ،درصورتیکه مشتری کلیدها را مفقود نمود بایستی سریع به اطلاع بانک رسانده وجهت ساخت کلید جدید از مشتری کارمزد به مبلغ 10هزار تومان بعلاوه سایر هزینه ها دریافت می شود.

فرایند انجام اجاره

 • تکمیل مفاد قرارداد ودرخواست اجاره صندوق اجاره ای
 • تکمیل کارت نمونه امضاء عکس دار
 • پرداخت کارمزد و ودیعه سالانه
 • تحویل کلیدهای صندوق

شرایط وام جعاله بانک کارگشایی

وام جعاله ضروری جهت رفع احتیاجات حداکثر مبلغ 10میلیون تومان طی یک قرار داد بمدت یکسال یکجا درقبال طلا وجواهرات پرداخت می گردد ودیگر نیاز به معرفی ضامن نیست.

وام گیرندگان باید در بانک ملی دارای حساب باشند ویا اقدام به افتتاح حساب نمایند ،هنگام مراجعه به بانک کارگشایی اصل وکپی شناسنامه وکارت ملی الزامیست.

سود طلا در بانک کارگشایی

سود وام جعاله ضروری درقبال طلا وجواهرات20درصد سالانه وقرض الحسنه 4 درصد میباشد بعلاوه کارمزدهای متعلقه.

خرید سکه از بانک کارگشایی

یکی از ویژگی های بانک کارگشایی فروش وحراج سکه طلا  به دستور بانک مرکزی و به صورت حضوری انجام می گردد.

  آدرس تعدادی  از شعب بانک کارگشایی

 • شعبه مرکزی در خیابان مولوی میدان محمدیه
 • شعبه امیرکبیر تهران ،خیابان ری ایستگاه آصف
 • شعبه امیریه تهران، خیابان ولیعصر-سرپل امیر بهادر
 • شعبه اصفهان میدان امام حسین
 • شعبه تبریز خیابان دارایی
 • شعبه زنجان سبزه میدان
 • شعبه شیراز خیابان زند
 • شعبه مشهد خیابان امام خمینی
 • شعبه کرمان خیابان عدالت
 • شعبه کرج خیابان شهید بهشتی
 • و….

با مطالب آموزشی دیگر وب سایت رسمی حمید حسین زاده همراه باشید. توصیه می کنیم مطالب زیر را نیز بخوانید:

جهت مشاوره تلفنی وام های بانکی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

مشاوره بانکی

دیدگاهتان را بنویسید