تالار بورس ایران

تالار بورس ایران

امروز با بررسی تالار بورس ایران در خدمت شما خواهیم بود.

سرمایه گذاری مطمئن از ابتدایی ترین نیازهای هر شخصی به حساب می آید. با سرمایه گذاری در بورس، سکه و … می توانید سرمایه خود را چند برابر کرده و سود زیادی به دست آورید و علاوه بر این موارد، ارزش سرمایه شما در ایران حفظ خواهد شد.

وجود این بسترهای مناسب سرمایه گذاری و همینطور افزایش دانش و آگاهی مردم منجر به جذب اشخاص زیادی به تالار بورس ایران شده است. این استقبال گسترده از سرمایه گذاری شرعی و پر منفعت موجبات رونق در بورس ایران را فراهم کرده است. ما در ادامه به توضیح کامل بورس و روش های ورود به آن می پردازیم. البته پیش از شروع مباحث آموزشی کمی درباره تالار بورس ایران صحبت می کنیم.

در تالار بورس، انواع شرکت ها حضور می یابند و در آن مبادلات مختلف خرده و کلان رواج داشته و مردم از تمام اقشار جامعه و با هر مقدار سهامی در این تالار حضور یافته و به مبادله می پردازند.

مهمترین مطلب در مورد این تالار، شناخت با روند مبادلات است. افراد پیش از ورود به تالار بورس ایران باید آموزش های مربوطه را دریافت کرده و کلاس های مفید آن را بگذرانند تا سود حاصل از خرید سهام را به حداکثر و هر گونه ضرر احتمالی را به حداقل برسانند.

در ادامه اصطلاحات معروف در دنیا بورس را توضیح می دهیم تا با معنی آن ها آشنا شوید.

توضیح ویدیویی درمورد تالار بورس ایران

تعریف بورس

مفهوم و کارکرد اصلی بورس برای بسیاری از افراد اشتباه جا افتاده است. عده ای از افراد تصور می کنند با حضور در بورس فقط ضرر نصیب آن ها می شود که این تصور کاملا اشتباه و به دور از علم واقعی بورس است.

اشخاص زیادی در سراسر جهان، سرمایه گذاری در این تالار را یک شغل ایده آل و اصلی می دانند البته باید علم شما در این حوزه بسیار باشد تا بتوان به عنوان یک شغل اصلی به آن نگاه کرد. برای افراد مبتدی یا دارای دانش متوسط پیشنهاد می کنیم به عنوان شغل دوم به دنیا بورس نگاه کنند.

بورس یک بازار بزرگ و همگانی محسوب می شود که کمپانی های گوناگون، سهام های خود را در آن عرضه کرده و سهام دارهای آن کمپانی با روند افزایشی ارزش سهام و فروش آن می توانند سود زیادی به دست آورند.

تالار بورس ایران

نام اصلی تالار بورس ایران

در قانون این تالار را بورس اوراق بهادار می نامند و برخی از مردم نیز آن را با نام تالار سهام می شناسند چرا که مردم سهام هایی را خریداری کرده و آن را خرید و فروش می کنند.

توصیه می کنیم مطلب اصطلاحات بورس به زبان ساده را حتما مطالعه نمایید.

نحوه مشارکت در بورس

افراد در گذشته برای شرکت در تالار بورس ایران باید به صورت حضوری به تالارها مراجعه می کردند ولی امروزه با حذف مراجعه حضوری و ایجاد یک بستر اینترنتی قوی تنها از راه سایت می توان مبادله را انجام داد.

این روش مزایا زیادی دارد و شما در هر مکان و زمانی می توانید مبادله سهام را انجام دهید.

ضمن اینکه شما عزیزان برای شرکت در این بازار بزرگ، باید یک کد بورس داشته باشید. برای هر سهام دار و شرکت کننده در بورس کشور، یک کد منحصر به فرد در نظر گرفته می شود.

برای دریافت این کد، ۲ شیوه مرسوم است. نخستین شیوه مراجعه حضوری به کارگزاری منتخب شما است. بعد از رجوع به این مکان باید فرم هایی را پر کرده و روند ثبت نام خود را به پایان برسانید تا کد ویژه شما صادر گردد. شیوه دوم ثبت نام در سایت کارگزاری است که به آنجا مراجعه کرده اید. معمولا کارگزاری ها دارای وبلاگ هستند و از این روش با سهام داران تعامل دارند و در نهایت می توان از طریق وبلاگ آن ها اقدام به ثبت نام کرد.

پیشنهاد می کنیم مطلب آموزش بورس به زبان ساده نیز بخوانید.

بعد از ثبت مشخصات و تایید شدن اطلاعات شما در وبلاگ، نماینده کارگزاری به مکان شما رجوع کرده و باقیمانده کارها و دادن کد را انجام می دهد.

البته این روش ها در همه مراکز انجام نمی شود و ممکن است مرکزی سیاست های خاص خود را داشته باشد. توصیه می کنیم که حضوری به کارگزاری رجوع فرمایید چرا که لازم است با محل کارگزاری آشنا شده و در کلاس های آموزشی آن ها شرکت نمایید.

ضمن اینکه احتمال دارد در یک شهر چند کارگزاری معروف، فعالیت داشته باشند و شما باید پس از انجام تحقیقات به بهترین کارگزاری رفته و روند ثبت نام را طی نمایید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در بورس

  • کارت ملی به همراه کپی از دو سمت آن
  • شناسنامه به همراه کپی از توضیحات و برگ اول آن
  • کپی از مدرک تحصیلی

متقاضیان گرامی توجه کنید که برای اخذ کد بورس نیازمند حداقل مدرک دیپلم و سن بیشتر از 18 می باشید.

زمان دریافت کد بورس

مدارک ذکر شده در قسمت بالا، برای ارسال به سازمان بورس از متقاضیان گرامی توسط کارگزاری ها گرفته شده و پس از بررسی های لازم در عرض سه روز کد بورس شما ارسال می گردد. ضمن اینکه برای گرفتن این کد نیازی به پرداخت هیچ وجهی نمی باشد.

در زیر به تصورات اشتباه درباره تالار بورس ایران پرداخته ایم :

حرام بودن بورس و کسب سود از روند صعودی آن یکی از شایعات در مورد این بازار شگفت انگیز سرمایه گذاری می باشد که کاملا رد شده و تمام درآمد حاصل از آن حلال می باشد.

روند غیر قابل اعتماد بودن تالار بورس ایران از دیگر تصورات اشتباه به حساب می آید. اشخاص بیشماری اقدام به سرمایه گذاری در بورس کرده و از این راه سرمایه خود را چند برابر کرده اند.

موضوعی که بارها به آن اشاره کردیم این است که باید در کلاس های آموزشی حضور یافته و پس از آشنایی کامل و بهره گیری از تجارب سایر افراد، در بورس به انجام مبادله بپردازید. بنابراین شناخت در این بازار جهانی بسیار مهم و نتیجه بخش است و قطعا بدون شناخت در هر زمینه ای به موفقیت نخواهید رسید. همانطور که می دانید تنها با کسب دانش و تجربه است که موفقیت حاصل می گردد.

با وب سایت رسمی حمید حسین زاده همراه باشید و از یادگیری بورس لذت ببرید.

پیشنهاد می کنیم مطلب آموزش 0 تا 100 بورس و آموزش تحلیل تکنیکال بورس ایران به زبان ساده را نیز مطالعه کنید.

جهت مشاوره تلفنی وام های بانکی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

مشاوره بانکی

دیدگاهتان را بنویسید