دریافت کد بورسی برای فرزندان

دریافت کد بورسی برای فرزندان

با آموزش دریافت کد بورسی برای فرزندان در خدمت شما هستیم.

سال های زیادی است که والدین به دنبال بهترین سرمایه گذاری برای فرزندان خود هستند.

در زمان های گذشته معمولا برای سرمایه گذاری و ایجاد یک آینده امن برای فرزندان به ایجاد یک حساب بانکی بسنده می کردند ولی امروزه با بالاتر رفتن آگاهی و سطح دانش پدر و مادر تمایل به فعالیت در بورس برای فرزندان شدت گرفته و موجب شده است سازمان بورس برای این مسئله تدابیری در نظر بگیرد.

در واقع والدین با انجام تحقیق و مطالعه مسائل مربوط به سرمایه گذاری متوجه اهمیت بورس شده اند و با این سرمایه گذاری که برای فرزند خود در نظر گرفته اند روز به روز بر ارزش سرمایه فرزند آن ها افزوده شده و هر چند وقت یک بار نیز به آن ها سود پرداخت خواهد شد به همین دلیل این بازار بی نظیر با تقاضاهای زیادی از طرف والدین برای اخذ کد بورسی برای فرزندان مواجه شده است.

شما با دریافت کد بورسی مجاز هستید سهام متعلق به شرکت های معتبر را خریداری نمایید و هر زمان که ارزش آن بیشتر شد و تمایل داشتید سهام خود را بفروشید.

ضمن اینکه بورس از نظر نقدینگی عملکرد فوق العاده ای داشته و مبلغ سهام شما بعد از فروخته شدن به حساب فرزند شما واریز می شود.

برخی افراد تصور می کنند که امکان دریافت کد بورسی برای فرزندان وجود نداشته یا شرایط سختی برای آن در نظر گرفته اند که در ادامه توضیح می دهیم که آیا این امکان برای کودکان وجود دارد یا خیر و در صورت ایجاد چنین بستری چه مراحلی را باید برای اخذ آن طی کرد و چه مدارکی باید به مراکز مربوطه ارائه گردد.

تا پایان این بخش همراه ما باشید تا هر چه بیشتر با این مسئله و ویژگی های آن آشنا شوید.

دریافت کد بورسی برای فرزندان:

مراحلی که برای دریافت کد بورسی فرزندان طی می شود مشابه سایر افراد بالای ۱۸ سال بوده و تنها دارای دو مرحله است که شامل ثبت نام در سجام و همچنین احراز هویت می باشد ولی در زمان احراز هویت کمی با یکدیگر تفاوت دارند که ما قصد داریم شما را با این مراحل ممتاز آشنا کنیم.

در زیر مراحلی را که باید برای دریافت کد بورسی برای فرزندان طی شود شرح داده ایم:

گام اول : ثبت نام در سامانه سجام

گام نخست ثبت نام در سامانه سجام است که می توانید خودتان ثبت نام را انجام دهید. با زدن بر روی این آدرس https://profilesejam.csdiran.com وارد صفحه اصلی شده و بعد باید بر روی دکمه ” ثبت نام در سجام ” کلیک نمایید تا مراحل ثبت نام آغاز گردد.

در این ثبت نام باید اطلاعات هویتی، مالی، شغلی و … را تکمیل کنید که قسمت مهم آن مربوط به اطلاعات مالی و بانکی است و چون قرار است برای کودک خود ثبت نام کنید باید اطلاعات مربوط به شماره حساب فرزند خود را وارد نمایید که این اطلاعات عبارتند از شماره شبا، شهر و محل شعبه بانک، کد شعبه، شماره سپرده، نوع سپرده و … دقت فرمایید در صورتی که این اطلاعات را ندارید فقط کافی است با بانک مربوطه تماس حاصل کنید تا این اطلاعات را در اختیار شما قرار دهند.

برای پیدا کردن شماره تلفن بانک نیز راه های مختلفی وجود دارد که آسان ترین آن وارد کردن نام بانک برای مثال بانک صادرات شعبه فرهنگیان همدان در گوگل است. با زدن این جمله اطلاعات مربوط به آن بانک و حتی کد شعبه نیز مشخص شده و شماره تلفن بانک مدنظر شما نیز در سایت های مخصوص بانکی درج گردیده است.

بعد از اتمام مراحل باید منتظر بمانید تا یک کد ده رقمی برای شما عزیزان ارسال گردد. این کد در مرحله احراز هویت کارآیی دارد.

از نظر هزینه ثبت نام، در مرحله ثبت نام سجام مبلغ ده هزار تومان اخذ می شود و اگر ثبت نام شما توسط فرد دیگری انجام شود هزینه کارمزد نیز اضافه شده و باید مبلغ بیشتری پرداخت نمایید. البته توجه داشته باشید که این مبلغ ده هزار تومان تعرفه سال ۱۳۹۹ بوده و امکان دارد در سال های آینده هزینه بیشتری بابت ثبت نام در سجام گرفته شود.

گام دوم : مراجعه به مراکز تعیین شده جهت احراز هویت

بعد از اینکه کد ده رقمی برای شما فرستاده شد در یک زمان مناسب جهت احراز هویت به مراکز مربوطه مراجعه فرمایید. در تمام شهرهای ایران مراکزی جهت احراز هویت تعیین شده اند که برای اطلاع از این مراکز بعد از ثبت نام نهایی در سجام، به سایت https://profilesejam.csdiran.com رجوع کرده و گزینه ” لیست مراکز احراز هویت” را انتخاب نمایید تا لیست مراکزی که احراز هویت انجام می دهند برای شما نمایش داده شود و بعد از مشاهده آن، نزدیک ترین مرکز را برگزینید.

توجه فرمایید زمانی که شما برای فرزند خود که زیر 18 سال سن دارد به مراکز احراز هویت می روید برای فرزند شما یک کد بورسی آفلاین در نظر گرفته می شود.

در واقع افراد از نوزاد گرفته تا یک فرد نوجوان که به سن 18 سال نرسیده است یا شخصی که مدرک تحصیلی آن زیر دیپلم می باشد برای این گروه از افراد، به جای کد آنلاین یک کد آفلاین ارائه می گردد که در ادامه به تفاوت های این دو نوع کد می پردازیم.

البته اگر تمایل دارید که کودک شما نیز دارای کد آنلاین باشد باید از مرکز هویتی که به آن مراجعه کرده اید بخواهید که فرم مربوط به قیم را برای شما چاپ کند تا شما به عنوان قیم به فعالیت بورسی برای فرزند خود بپردازید.

با این شیوه فرزند شما نیز کد آنلاین خواهد داشت و همینطور افرادی که زیر 18 سال سن داشته اند و برای آن ها کد آفلاین صادر شده است می توانند بعد از رسیدن به سن 18 نسبت به تغییر نوع کد خود اقدام کرده و آن را از آفلاین به کد آنلاین تبدیل نمایند.

بنابراین اگر یک نوزاد کد آنلاین نداشته باشد در آینده و بعد از رسیدن به سن قانونی می تواند نسبت به دریافت آن اقدام کند.

پس از احراز هویت مراحل ثبت نام به اتمام می رسد و به شما یک کد بورسی منحصر به فرد تعلق می گیرد که فقط از طریق آن می توانید در بورس به داد و ستد بپردازید و همانطور که قبلا نیز اشاره شد تنها 1 بار این کد داده می شود به همین خاطر برای اطمینان بیشتر آن را در یک محل مناسب یادداشت کنید.

در زیر تفاوت کد آفلاین با کد آنلاین را بررسی کرده ایم:

تفاوت زیادی بین این دو کد وجود ندارد. در واقع اگر شما دارای کد آنلاین باشید در سامانه آنلاین اقدام به فعالیت کرده و با داشتن کد آفلاین در سامانه معاملاتی آفلاین فعالیت خواهید داشت.

به بیانی دیگر با دارا بودن کد آنلاین، ارائه درخواست ها و خرید و فروش ها مستقیم از طرف خود شما صورت می گیرد ولی اشخاصی که دارای کد آفلاین هستند در صورت داشتن سفارش، درخواست آن ها درون پنل قرار می گیرد و بعد از اینکه توسط ناظر کارگزاری بررسی شد با حدود یک ربع معطلی به درون سیستم فرستاده می شود و سپس مانند کد آنلاین در صورتی که قیمت ارائه داده شده توسط شما به قیمت بازار رسیده باشد معادله صورت خواهد گرفت.

مدارک مورد نیاز برای احراز هویت فرزندان:

برای احراز هویت فرزندان خود باید مدارک شناسایی کودک خود و قیم را به همراه داشته باشید که این مدارک عبارتند از کارت ملی، شناسنامه و مدرک تحصیلی قیم.

توجه فرمایید در خصوص کد آفلاین، به دلیل اینکه ممکن است برای نوزادان و کودکان کم سن نیز اقدام به دریافت کد بورسی کنند داشتن کارت ملی از الزامات احراز هویت برای این گروه از متقاضیان نمی باشد و همینطور در صورتی که پدر در قید حیات نباشد قیم پدربزرگ خواهد بود و باید به عنوان قیم حضور یابد.

البته در شرایطی خاص احتمال دارد قیم فرد دیگری باشد که باید برای انجام مراحل احراز هویت حضور داشته باشد.

نتیجه گیری:

آموزش به کودکان درباره سرمایه گذاری و ارزش گذاشتن به دارایی خود مخصوص سن خاصی نیست و کودک در سن پایین نیز باید ارزش سرمایه خود برای مثال اسباب بازی هایش را بداند.

شما به عنوان پدر و مادر الگو کودک خود هستید و نقش تاثیرگذاری در آینده فرزندان خود خواهید داشت.

بنابراین با انتخاب بورس و ثبت نام کودک خود در این بازار بی نظیر جهانی گام بلندی برای افزایش سرمایه و کسب سود برای فرزندان خود برمی دارید.

خوشبختانه این امکان به وجود آمده است که کودکان زیر نظر والدین خود در بورس ثبت نام شوند و پس از کسب آگاهی های لازم و رسیدن به سن 18 سالگی فعالیت ثمربخشی را داشته باشند.

صحبت کردن درباره بورس با فرزندان خود باعث می شود آن ها قدر سرمایه های خود را بدانند و بهتر بتوانند برای زندگی خود تصمیم گیری کنند.

با مشورت با کودکان به جز ارتقا اعتماد به نفس آن ها باعث می شوید اطلاعات آن ها درمورد سرمایه گذاری بیشتر شود و بتوانند در تصمیم گیری های خود درست بهترین را انتخاب نمایند.

سخن پایانی :

در سخن پایانی به توصیه همیشگی خود می پردازیم و از شما عزیزان می خواهیم یک زمان هر چند اندک را برای یادگیری مسائل بورس اختصاص دهید تا انتخاب های درستی داشته باشید و به سود زیادی دست یابید.

ما در وب سایت حمید حسین زاده همه تلاش خود را به کار بسته ایم تا هر آنچه در مورد بورس نیاز است را فرا بگیرید. شما می توانید در کنار مطالعه منابع ما به سراغ کلاس های آموزش بورس نیز بروید و اینکه حتی می توانید در کلاس های غیرحضوری آن شرکت فرمایید.

توجه کنید که هر چقدر اطلاعات شما درباره مسائل پیرامون بورس بیشتر شود عملکرد شما نیز به همان اندازه بهتر شده و شاهد موفقیت های بزرگی در سرمایه گذری خواهید بود.

سپاس از همراهی شما امیدوارم این مطالب برای والدین محترم سودمند بوده باشد.

مطالب مرتبط زیر را نیز بخوانید:

جهت مشاوره تلفنی وام های بانکی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

مشاوره بانکی

دیدگاهتان را بنویسید