دریافت کد بورسی

دریافت کد بورسی

دریافت کد بورسی موضوعی است که بسیاری از افراد با نحوه انجام آن آشنا نیستند و ما در ادامه به طور کامل شرایط اخذ کد بورسی را توضیح می دهیم تا شما عزیزان با شرایط و مراحل آن آشنا شوید.

تعریف کد بورسی

پیش از پرداختن به مراحل اخذ کد بورسی به تعریف آن می پردازیم و با یک مثال ساده آن را شرح می دهیم. تصور کنید شما دانشجو هستید و می خواهید در سایت دانشگاه انتخاب واحد یا دیگر امور مربوط به دانشکده خود را انجام دهید. شرط ورود به سایت دانشگاه و پذیرفتن شما به عنوان یک دانشجو، کامل بودن مدارک و داشتن یک شماره دانشجویی ممتاز می باشد که خود دانشگاه آن را برای شما صادر می کند.

در مورد بورس نیز دقیقا همین روند انجام می شود شما بعد از تایید شدن هویت و مدارک خود یک کد بورسی اخذ می کنید که تمام امور مربوط به بورس نظیر داد و ستد فقط با داشتن این کد امکان پذیر است.

در بخش زیر مراحل دریافت کد بورسی را ذکر کرده ایم:

در ابتدا باید به سامانه سجام رجوع کرده و مراحل آن را با دقت فراوان طی نمایید. ثبت نام را می توانید خودتان انجام دهید یا به یک پیشخوان رجوع فرمایید تا برای شما انجام دهد.

ضمن اینکه فقط در یکی از مراحل آن 10000 تومان مبلغ اخذ می شود و اگر پیشخوان ثبت نام در سجام را برای شما انجام دهد مبلغ بیشتری بابت حق الزحمه دریافت می کند. بعد از اینکه ثبت نام به پایان می رسد نهایتا بعد از دو روز یک کد 10 رقمی برای شما ارسال می گردد که باید آن را به همراه مدارک دیگر خود به یک پیشخوان دولت جهت احراز هویت ببرید و در نهایت بعد از تایید شدن هویت و مدارک شما یک کد بورسی را به شما اختصاص می دهند.

از آنجایی که این کد فقط یک بار صادر می گردد و در صورت مفقود شدن دیگر به درخواست شما رسیدگی نمی شود باید آن را در یک مکان مشخص و امن یادداشت کرده و به حافظه بسپارید.

مدارک مورد نظر برای احراز هویت:

برای احراز هویت به مدارکی نظیر اصل شناسنامه و کارت ملی نیاز است و می توانید برای احراز هویت یا به کارگزاری رجوع کنید یا به دفتر پیشخوانی بروید که کار احراز هویت را انجام می دهد.

اگر می خواهید بدانید که چه مراکزی احراز هویت را انجام می دهند به سایت sejam.ir رجوع کرده و یک مرکز که به شما نزدیک است را انتخاب نمایید و همینطور کد 10 رقمی سجام را نیز همراه خود ببرید.

در بخش زیر به سوالات پر تکرار متقاضیان پاسخ داده ایم:

سوال ۱) برای احراز هویت باید خود متقاضی حضور یابد؟

بله حضور خود فرد الزامی است مگر اینکه متقاضی از راه قانونی فردی را به عنوان نماینده خود انتخاب کرده باشد.

سوال ۲) در صورت مفقود شدن کد ۱۰ رقمی سجام که بعد از ثبت نام برای ما ارسال می شود چکار باید کرد؟

نیاز به نگرانی نیست فقط کافی است مجدد به سایت سامانه سجام به نشانی https://profilesejam.csdiran.com مراجعه کرده و گزینه ورود به سجام را که در قسمت سمت چپ بالا قرار دارد انتخاب نمایید تا به صفحه مربوطه منتقل شوید. در این صفحه باید کد ملی و شماره همراه خود را که موقع ثبت نام وارد کرده اید را مجدد وارد کنید و بعد کدی که برای شما ارسال می شود را در کادر مربوطه ثبت نمایید. بعد از اینکه وارد صفحه مختص به شما باز شد می توانید این کد ۱۰ رقمی را که برای انجام احراز هویت لازم است ملاحظه فرمایید.

سوال ۳) اگر در مرحله اول یعنی ثبت نام سجام اطلاعات را اشتباه بزنیم باید چه کار کرد؟

پس از ورود به سایت سجام باید گزینه ویرایش اطلاعات را انتخاب کنید تا قادر به تغییر اطلاعات خود باشید. اطلاعاتی که قابل ویرایش هستند عبارتند از اطلاعات ارتباطی، شغلی، مالی و کدهای سهامداری که می توان تغییر داد. اگر به هر دلیل امکان ویرایش اطلاعات نبود در روزهای اداری یعنی از شنبه الی چهارشنبه با مرکز این سازمان به شماره 0216461 تماس حاصل فرمایید.

سوال 4) انجام احراز هویت چه مقدار هزینه در بردارد؟

در حال حاضر مبلغ دریافتی بابت این کار 5000 تومان می باشد.

نتیجه گیری :

امروزه اهمیت بورس و سرمایه گذاری در آن بر کسی پوشیده نیست و برای حضور در این بازار پر رونق به گذراندن چند مرحله نیاز است و می توانید با صرف زمان کمی و بعد از دریافت کد بورسی به فعالیت در این بازار بپردازید.

ممنون از اینکه در مقاله دریافت کد بورسی همراه ما بودید.

پیشنهاد می کنیم مطالب مرتبط زیر را نیز مطالعه بفرمایید:

 

جهت مشاوره تلفنی وام های بانکی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

مشاوره بانکی

دیدگاهتان را بنویسید