ساعت کار بورس

ساعت کار بورس

در این مطلب با عنوان ساعت کار بورس در خدمت شما معامله گران ارجمند هستیم.

برای معامله گران دانستن اطلاعاتی نظیر شرایط و روند داد و ستد، روزها و ساعات مجاز انجام داد و ستد و … اهمیت زیادی دارد و باید به این مطالب اولیه آگاهی داشته باشند و اطلاعات خود را از طریق شبکه های اجتماعی، اخبار و … به روز کنند.

در ادامه به موضوعاتی نظیر ساعت فعالیت در بورس و شرایط آن می پردازیم و بعد به بخش سوالات رفته و به پرسش های همیشگی معامله گران محترم پاسخ می دهیم. در این بخش از وب سایت حمید حسین زاده اطلاعات مفیدی قرار داده شده است و مطالب بسیار کاربردی می باشند.

ساعت کار بورس چگونه است؟

بهتر است بدانید که ساعت کار بورس در تمام جهان یکسان نیست و هر کشوری می تواند با توجه به شرایط بورس خود روزها و ساعات خاصی را برای فعالیت معامله گران در نظر بگیرد.

برای نمونه ساعت کاری در بورس های آمریکایی نظیر بورس نیویورک و نزدک که از بهترین های جهان هستند از 9:30 شروع می شود و تا 16:00 ادامه دارد که به وقت ایران می شود از ساعت 18:00 تا 00:30 نیمه شب و همینطور معامله گر تنها در این بازه زمانی مجاز است که اگر خرید یا فروشی دارد انجام دهد.

در کشور ما ساعت کاری از 9 صبح آغاز شده و تا 12:30 ادامه دارد. دقت نمایید که شما برای قرار دادن سفارش مجاز هستید از نیم ساعت قبل یعنی از 8:30 صبح عملیات سفارش خود را انجام دهید و اینکه تا قبل از ساعت 9 به هیچ فرد یا ارگانی اجازه داد و ستد داده نمی شود تنها فعالیتی که می توان قبل از شروع به کار بورس داشت درج سفارش است.

توجه نمایید که نباید بدون فکر و تحلیل یک سهم را فروخت یا خریداری کرد. باید پس از تجزیه و تحلیل و انجام برنامه ریزی مالیاتی به داد و ستد بپردازید. برای آشنایی بیشتر توصیه می کنم بخش های مختلف این وب سایت به خصوص روانشناسی بازار بورس را مطالعه فرمایید تا انتخاب اشتباهی نداشته باشید و یک سرمایه گذاری عالی همراه با سود را برای خود رقم بزنید.

در این قسمت به پرسش هایی درباره ساعت کار بورس که ممکن است برای شما نیز پیش آید پاسخ داده ایم :

سوال ۱) چه ساعتی برای خرید سهام بهتر است؟

این سوالی است که بسیاری از معامله گران به دنبال آن هستند. دقت کنید که بهترین ساعت برای خرید سهام یک ربع آخر یعنی از 12:15 تا 12:30 می باشد چرا که ممکن است شما یک سهم را در ساعت 9 صبح بخرید ولی در لحظات آخر قیمت آن کاهش یابد بنابراین بهترین زمان خرید یک سهم لحظات آخر معاملات است که قیمت ها بسته می شوند و شما خرید مطمئن تری خواهید داشت.

به همین دلیل است که در لحظات پایانی فعالیت بورس، شاهد بیشترین معاملات می باشیم و معامله گران با تجربه در این بازه زمانی اقدام به داد و ستد می کنند.

سوال ۲) چه ساعتی برای فروش سهام بهتر است؟

برای فروش سهام ساعت خاصی مدنظر معامله گران نیست. شما باید سهام را زمانی به فروش بگذارید که احساس می کنید فروش آن انتخاب درستی است و این حدس را با توجه به تحلیل تکنیکال که در بخش های قبل آن را توضیح داده ایم گرفته اید.

توصیه می کنیم مطلب آموزش تحلیل تکنیکال بورس ایران به زبان ساده را مطالعه کنید.

بارها اشاره کردیم که نباید از روی احساسات به داد و ستد سهام بپردازید. سعی کنید کمی درباره فروش سهام مطالعه داشته باشید و بعد با اطلاعات خوب و مشورت با افراد با تجربه این کار را انجام دهید.

همانطور که اطلاع دارید در شبکه های مختلف اجتماعی آموزش های بورس ارائه می شود و قطعا در این کلاس ها با افراد مختلفی آشنا شده و می توانید از تجربیات این افراد استفاده کنید تا بهترین تصمیم گیری را برای سهام خود داشته باشید.
ما نیز سعی کرده ایم به روز ترین اطلاعات را داخل سایت بگذاریم تا دید شما به بورس واقعی شده و سرمایه خود را به نحو عالی اداره نمایید.

سوال ۳) در چه ساعاتی مبادلات بیشتری انجام می شود؟

بیشترین حجم مبادلات مربوط به یک ربع اول و همینطور یک ربع آخر می باشد و معمولا مبادله در یک ربع آخر ریسک بسیار کمتری به دنبال دارد.

سوال ۴) چه روزهایی بورس فعالیت دارد؟

بازار بورس کشور ما از شنبه تا چهارشنبه فعال می باشد و تنها در پنج شنبه و جمعه هیچ مبادله ای را ثبت نمی کند و همینطور در تعطیلی رسمی نیز فعالیتی نداشته و معادله ای انجام نمی شود.

البته در ایام عید به دلیل طولانی بودن روزهای تعطیل برخی از روزهای آن برای مبادلات معامله گران در نظر گرفته می شود که این روزها نیز از طریق اخبار اعلام می گردد.

سوال ۵) آیا در زمان خارج از ساعت تعیین شده می توان معامله کرد؟

خیر پس از پایان ساعت کار بورس هیچ مبادله ای انجام نخواهد شد و اگر قصد انجام معامله ای را دارید باید آن را به فردا موکول کنید.

سوال ۶) دلیل بیشتر بودن ساعت فعالیت بورس در بعضی از کشورها چه موضوعی است؟

همانطور که اشاره شد ساعت کار بورس در بعضی از کشورها مانند آمریکا بیشتر است که دلیل آن وجود شرکت های بیشتر در بورس این کشور می باشد. بورس نیویورک آمریکا در رده نخست قرار داشته بنابراین میزان مبادلات آن بالاتر است و معامله گران به زمان بیشتری برای داد و ستد نیاز دارند. در کشور ما نیز با توجه به تعداد شرکت های حاضر در بورس ساعت کاری مناسبی برای داد و ستد در نظر گرفته اند.

سوال ۷) آیا فصل نیز بر میزان داد و ستد سهام بورس و قیمت آن ها تاثیرگذار است؟

بله فصل ها بر قیمت و روند داد و ستد تاثیر دارند. بهتر است بدانید که بهترین فصل برای داد و ستد پاییز می باشد و دو فصل بهار و تابستان نیز به دلیل افزایش قیمت ها برای خرید مناسب نیستند.

نتیجه گیری :

آگاهی به اطلاعات اولیه بورس برای تمام معامله گران واجب است و باعث می شود اشتباهات آن ها به حداقل برسد و در نهایت معامله سالم و اصولی را داشته باشند. شرایط و مفاهیم بورس بسیار ساده هستند و با صرف زمان کمی می توان آن ها را یاد گرفت و هر چقدر بیشتر بر این مفاهیم مسلط شوید نتیجه بهتری به دست خواهد آمد.

هدف ما نیز کمک به معامله گران محترم است تا با اصول عمومی و تخصصی بورس آشنا شوند. در راستا رسیدن به این هدف تمام عناوینی که برای تسلط بر بورس نیاز است را شرح داده ایم که می توانید با رجوع به بخش های مختلف وب سایت مطالب مهم بورسی را مورد مطالعه قرار دهید.

ممنون از اینکه زمان خود را برای مطالعه این مطلب گذاشتید امیدوارم در بازار بورس فعالیت موفقیت آمیزی داشته باشید. پیشنهاد می کنیم مطالب آموزش دیگر درمورد بورس را نیز مطالعه بفرمایید:

جهت مشاوره تلفنی وام های بانکی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

مشاوره بانکی

دیدگاهتان را بنویسید