وام بانک ملی

وام بانک ملی

این مطلب به طور خاص درمورد انواع وام بانک ملی و شرایطی که برای دریافت آن نیاز است داشته باشید توضیحاتی داده ایم. با وب سایت رسمی حمید حسین زاده همراه باشید.

بررسی شرایط وام بانک ملی

وام های بانک ملی بسیار متنوع هستند  ،قشر عظیمی از کارمندان دولت  بواسطه حقوق که از بانک ملی دریافت می کنند معمولا از وام های این بانک بهرمند شدند ، و از شرایط آن اگاهند ضمن اینکه سیاستهای اعتباری در هر سال تغییر می کند ،اکثر بانکها در ابندای هر سال سیاستهای اعتباری خود را به شبکه وشعب زیر مجموعه اعلام و تقریبا از اردیبهشت هر سال بانکها به مشتریان خود  اقدام  به پرداخت وام می کنند.

وام بانک ملی با ضمانت طلا

وام بانک ملی با ضمانت طلا فقط در بانکهای کارگشایی که از زیر مجموعه های بانک ملی ایران است پرداخت می گردد بانک کارگشایی فقط در مراکز استانها شعبه دارد به همین علت خیلی افراد دسترسی به این بانک نداشته از طرفی مبلغ وام هم ناچیز است وام قرض الحسنه تاسقف 2 میلیون تومان وام ضروری تا سقف 10 میلیون تومان و بایستی حداکثر ظرف یکسال بازپرداخت گردد.

بانک کارگشایی خدمات دیگری هم ارائه می کند

 • واگذاری صندوق اجاره ای به مشتریان جهت نگهداری وسایل قیمتی شامل طلا و جواهرات مسکوکات و شمش طلا ،سایر فلزات گرانبها و در ازا آن سالیانه کارمزدی دریافت می کند که این سرویس مورد استقبال مردم قرار گرفته ضمن اینکه برخی بانکهای دیگر نیز صندوق امانات دارند.
 • امور ارزیابی صندوق اجاره ای سایر بانکها
 • حراج اموال گروئی ومسکوک بانک مرکزی و همچنین اشیاء امانی

تاریخچه بانک کارگشایی برمی گردد به 10 آبان 1305 بنام موسسه رهنی دولتی و پس از تاسیس بانک ملی ایران در سال 1307 با تغیر نام به بانک کارگشایی تحت نظارت و از زیر مجموعه های بانک ملی ایران قرار گرفت اکنون این بانک دارای 3 شعبه در شهر تهران 10 شعبه و 39 دایره در سایر استانهای کشور خدمات متمایز و منحصربفرد به مشتریان ارئه می دهد.

وام بانک ملی با سپرده

وام بانک ملی با سپرده از وام های فوری محسوب می شود که وام گیرنده باید در بانک ملی ایران دارای سپرده ثابت باشد ،بانک درصدی از سپرده (70یا 80 درصد)با نرخی بیشتر از سپرده وام دراختیار مشتری خود قرار می دهد ،ضمن اینکه مشتری تا تسویه بدهی خق برداشت از سپرده خود ندارد، چون سپرده به عنوان ضمانت و وثیقه وام محسوب می گردد، برای اخذ وام حتی در قبال سپرده ،وام گیرنده نباید درسیستم بانکی کشور چک برگشتی یا وام معوقه داشته باشد وهمانند دیگر وام ها نیاز به مدرک ومستندات شغلی و تشکیل پرونده میباشد.

پیشنهاد می کنیم مطلب وام فوری را مطالعه نمایید.

وام بانک ملی با سند

وام بانک ملی با سند همانند سایر بانکها وام های متفاوتی در قبال ترهین سند به مشتریان خود می دهد باید توجه داشت که سند ملکی باید سهل البیع وبلامعارض باشد وششدانگ ،مزیت سند اینست که دیگر نیاز به ضامن ثالث ندارید وبانک با اطمینان بیشتری وام دراختیار وام گیرنده قرار می دهد. شایان ذکر است که سند ملکی اوقافی فقط اعیان در ارزیابی بانک محاسبه وملاک عمل قرار می گیرد، واسناد تجاری ارزش سرقفلی از مبلغ اریابی سند کسر می شود.

محاسبه سود وام بانک ملی

محاسبه سود وام بانک ملی  با محاسبه وام سایر بانکها یکسان بوده ومحاسبه وام های فروش اقساطی با وام های مشارکت مدنی  متفاوت است، هرچه مدت باز پرداخت بیشتر باشد درفرمول جدید بنظر می رسد سود بیشتری به بانک داده می شود که درواقع اینچنین نیست.اکثر بانکها در سایت خود محاسبه وام انجام می پذیرد که بانک ملی ایران نیز ازاین حیث مستثنی نیست.

فرمول جدید بانکها به قرار زیر است:

محاسبه سود وام بانک ملی

انواع وام بانک ملی

بانک انواع متفاوتی وام به مشتریان خود میدهد که می توان به برخی از آنان اشاره کرد

 1. وام مشارکت مدنی
 2. وام مضاربه
 3. وام سلف
 4. وام فروش اقساطی
 5. وام مرابحه خرید کالا
 6. وام قرض الحسنه
 7. وام مسکن
 8. و….

وام های گفته شده هم زیر مجموعه های دارد همچون:

 • وام جعاله ضروری بانک ملی
 • وام خرید کالا
 • وام اشتغالزایی
 • وام ازدواج و وام درمان
 • وام های سرمایه درگردش وسرمایه ثابت
 • و……

تفاوت وام ها بدلیل تنوع کسب وکارها میباشد ، یک شخص بازرگان می تواند وام مضاربه ای دریافت کند و یا یک شخص تولید کننده می تواند از چندین وام از جمله فروش اقساطی، سلف، مشارکت استفاده نماید.

پیشنهاد می کنیم وام 50 میلیونی بانک ملی را نیز مطالعه کنید.

 

 

جهت مشاوره تلفنی وام های بانکی بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

مشاوره بانکی

دیدگاهتان را بنویسید